Kundenreportage_Reifenhersteller_Bridgestone_11.jpg

Reportaż o kliencie firmy MEWA

Wydajne i ekologiczne- Bridgestone o systemie MEWA

Bridgestone docenia znaczenie ochrony środowiska i znajduje w formie MEWA niezawodnego partnera

 • Optymalny stosunek ceny do jakości

  „To same zalety pod względem jakości, ceny i - co dla nas ważne - mniejszego obciążenia środowiska.”

 • Certyfikowane zarządzanie środowiskiem

  Zastosowanie biodegradowalnych środków piorących, system ponownego wykorzystania wody do płukania i prania, spełnianie wszelkich obowiązków dotyczących utylizacji i ochrony środowiska

 • MEWA jako innowacyjny partner

  „Polecam serwis czyściw tekstylnych firmy MEWA, bo to naprawdę się opłaca. Stawiamy na współpracę z innowacyjnymi firmami, takimi jak ta.”

 • Zarządzanie tekstyliami przez światowego lidera

  System czyściw tekstylnych wraz z dostawą, odbiorem, ekologicznym praniem, kontrolą jakości oraz wymianą w przypadku zużycia

Informacje na temat przedsiębiorstwa:

Bridgestone Hispania AG należy do stu najważniejszych firm Hiszpanii i jest światowym liderem w produkcji opon i innych pochodnych kauczuku. Hiszpańska spółka-córka grupy Bridgestone zatrudnia 4 500 pracowników w zakładach w Burgos, Vizcaya i Santander. Wspaniała lista referencyjna z takimi markami jak Ferrari, Daimler, BMW, Audi lub Lexus to także rezultat specjalnego standardu jakości i jest przyczyną wyższego obciążenia.

„Najważniejsza jest dla nas doskonała jakość naszej techniki, produktów i usług. Wszystko na to stawiamy”, wyjaśnia Juan José Bilbao, dyrektor generalny firmy Bridgestone Hispania, S.A. Sukces potwierdza, że ma rację: Bridgestone jest światowym liderem w produkcji opon i innych pochodnych kauczuku. Do jego klientów należą takie marki jak: Ferrari, Daimler, BMW, Audi lub Lexus.

System czyściw tekstylnych MEWA - czyste rezultaty, mniejsze nakłady

Podczas produkcji opon powstaje tzw. „cement Bridgestone” - materiał odpadowy, który należy zupełnie usunąć. Jak już sama nazwa sugeruje, jest to ciężkie zadanie. Używane wcześniej w Bridgestone szmatki i celulozowe czyściwa nie przynosiły pożądanych rezultatów. Poza tym nie można ich było porządnie wyczyścić i po krótkim czasie nie nadawały się do użytku. Następnie utylizacja generowała znaczne koszty, wymagała czasu i wysiłku. Korzystne, niezawodne rozwiązanie tego problemu znaleziono w firmie MEWA dzięki czyściwom tekstylnym z pełnym serwisem obejmującym dostawę i odbiór, ekologiczne pranie, kontrolę jakości i wymianę. Fernando del Cerro, kierownik produkcji w Burgos, ma dobre zdanie o systemie serwisu firmy MEWA: „Od prawie trzech lat korzystamy z usług. To same zalety pod względem jakości, ceny i - co dla nas ważne - mniejszego obciążenia środowiska.”

Proces prania oszczędny dla środowiska i zasobów

Carmen Araus, specjalista ds. ochrony środowiska w firmie Bridgestone dodaje: „Próbujemy zmniejszać nasze wewnętrzne obciążenie środowiska naturalnego i jesteśmy wdzięczni, że możemy liczyć na takie godne zaufania firmy, oferujące nam serwis w zgodzie z naszą mentalnością i naszym zasadami.” Firma MEWA jest zgodna z naszym podejściem w stu procentach: Tekstylia przemysłowe z pełnym serwisem są już same w sobie usługą zorientowaną na środowisko. Jednakże firma MEWA oferuje ją dodatkowo na podstawie strategicznego zarządzania środowiskowego zgodnie z normą ISO 14001. Jako jedna z pierwszych w branży, już w 1997 r. firma MEWA otrzymała międzynarodowy certyfikat. Pranie odbywa się przy użyciu biodegradowalnych środków piorących i środków wspomagających proces prania, dozowanych w możliwie jak najmniejszych ilościach. Stosując specjalny system ponownego wykorzystania wody do płukania i do prania, technologię kaskadową, można zaoszczędzić do 50% wody. Od dawna jest to rutynowa czynność w firmie. Brudna woda zanieczyszczona olejami, tłuszczami i rozpuszczalnikami, może być w ten sposób przekształcona w wodę o stopniu czystości wynoszącym nawet 99,8%.

Juan José Bilbao jest bardzo zadowolony: „Polecam serwis czyściw tekstylnych firmy MEWA, bo to naprawdę się opłaca. Stawiamy na współpracę z innowacyjnymi firmami, takimi jak ta. Ma to same zalety.″