Kundenreportage_PSA_Felder_8.jpg

Reportaż o kliencie firmy MEWA

FELDER GMBH nie może się rozstać z myjką BIO-CIRCLE

Od czyściwa po BIO-CIRCLE – w FELDER całe zaopatrzenie dookoła pochodzi od Firmy MEWA

 • Po prostu praktycznie - myjka BIO-CIRCLE

  „Pracownicy byli na początku bardzo sceptyczni. Teraz nie mogą się rozstać z myjką.”

 • Czyściwo tekstylne firmy MEWA wygrywa w porównaniu z konkurencją

  „Kiedyś korzystaliśmy z czyściw tekstylnych konkurencji, ale po prostu nie byliśmy z nich zadowoleni, dlatego wróciliśmy do firmy MEWA.”

 • W porównaniu z zakupem, wynajem odzieży wygrywa

  „Na początku mieliśmy odzież kupowaną. Jednak wraz ze wzrostem ilości członków załogi stało się to zbyt skomplikowane.”

 • Urozmaicona oferta produktowa

  Firma FELDER używa wielu różnych produktów firmy MEWA: Poczynając od czyściw tekstylnych i mat podłogowych poprzez odzież ochronną i zawodową, a na urządzeniach do czyszczenia małych części, rolkach na ręczniki i artykułach BHP kończąc.

Informacje na temat przedsiębiorstwa:

FELDER należy do czołowych europejskich producentów stopów lutowniczych i akcesoriów lutowniczych o najwyższym stopniu czystości, a poprzez udział w międzynarodowych targach branżowych jest obecny w prawie wszystkich krajach europejskich oraz za oceanem. Od czasu uroczystego otwarcia w 1986 r. obecna siedziba przedsiębiorstwa w Oberhausen była już trzykrotnie powiększana. Zakład produkcyjny o wielkości 7500 m² posiada oprócz powierzchni biurowych również nowocześnie wyposażone laboratorium oraz hale produkcyjno-magazynowe. Zatrudniamy 109 pracowników.

„Wszystko zaczęło się od toru odstawczego, relacjonuje Frank Schröer, prezes firmy FELDER GMBH. Miejsce akcji: wybrakowany wagon kolejowy. Założyciele firmy: dwóch pionierów przepełnionych żądzą działania. Ich pomysł: przemysłowa, maszynowa produkcja drutów lutowniczych, past do lutowania miękkiego i topików. To było w 1979 r. W międzyczasie ten czołowy europejski producent z branży techniki lutowniczej zatrudnia 109 pracowników.

Od czyściwa poprzez odzież zawodową...

„Wraz z rozwojem firmy szybko potrzebowaliśmy rozwiązania w kwestii ubrań dla naszych ludzi. Na początku mieliśmy odzież nabytą. Jednak wraz ze wzrostem ilości członków załogi stało się to zbyt skomplikowane”, mówi Tanja Sell, która w 1998 r. przejęła dział zakupów. „Poza tym stroje nowych pracowników nagle zaczęły się różnić się od strojów zatrudnionych już pracowników.” Wtedy MEWA wkroczyła do akcji. „Od wielu lat byliśmy już klientem czyściw tekstylnych i znaliśmy dobry, niezawodny serwis firmy MEWA. Zaopatrywanie się u nich w odzież stało się rzeczą oczywistą. Bardzo spodobała się nam możliwość personalizacji poprzez logo i naszywkę imienną.”

... aż do urządzenia do czyszczenia małych części BIO-CIRCLE: po prostu cała MEWA!

W międzyczasie w FELDER przestawiliśmy się na produkty firmy MEWA dosłownie od stóp do głów: Fartuchy chroniące przed substancjami chemicznymi dla pracowników laboratorium, odzież ochronna dla wytapiaczy przy piecach. W warsztacie używamy ostatnio przyjaznego da skóry i środowiska urządzenia do czyszczenia małych części. „Pracownicy byli na początku bardzo sceptyczni. Teraz nie mogą się rozstać z myjką”, mówi Tanja Sell. To samo miało miejsce w przypadku: mat podłogowych i rolek na ręczniki firmy MEWA. Popularne są również artykuły BHP z katalogu „World Wide Work by MEWA“. Jeżeli chodzi o buty, istnieje model podstawowy, ale nasi pracownicy są wybredni: „W tej kwestii mężczyźni są znacznie gorsi od kobiet”, uśmiecha się Tanja Sell. „Gdy kierowca serwisowy firmy MEWA nosi nowe kurtki i buty, mężczyźni natychmiast chcą mieć takie same.”

Ukoronowaniem tego jest: milionowa osoba nosząca te ubrania!

Wieloletnia współpraca między firmą MEWA a FELDER opiera się na wzajemnym zaufaniu i dojrzałych kontaktach. „Nasz kierowca serwisowy Stefan Zbocna był od początku za nas odpowiedzialny i jest po prostu niesamowity. Zawsze wprowadza dobry nastrój”. W taki sposób po obu stronach zapanowała ogromna radość, że to właśnie pracownik firmy FELDER-na koniec 2014 r. był milionową osobą noszącą odzież zawodową MEWA. W ramach prezentu otrzymał specjalnie przygotowaną na tą okazję kurtkę Softshell z własnym nazwiskiem. Później świętowano to wspólnie przy ponczu i wafelkach. Wieloletnia współpraca z partnerami serwisowymi, podobnie jak z pracownikami - to recepta na sukces firmy FELDER.