Kundenreportage_Glashütte_Gerresheimer_3.jpg

Reportaż o kliencie firmy MEWA

Gry robi się gorąco, huta szkła Gerresheimer ma zaufanie do odzieży ochronnej firmy MEWA.

Gerresheimer Essen GmbH – optymalnie wyposażona w odzież ochronną firmy MEWA

Informacje na temat przedsiębiorstwa:

Powstała w 1723 r. manufaktura szkła Gerresheimer Essen GmbH jest jednym z najstarszych i najbardziej tradycyjnych przedsiębiorstw przemysłowych w Essen i należy do grupy Gerresheimer o 45 oddziałach na całym świecie z siedzibą w Düsseldorfie. Światowy lider w branży opakowań szklanych dla przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego i spożywczego zatrudnia w lokalizacji w Essen 380 pracowników a na całym świecie 10 000. W skali roku przez taśmy produkcyjne tego przedsiębiorstwa z wieloletnią tradycją przechodzi ponad miliard butelek.

Temperatury od 40°C wzwyż, suche i gorące powietrze. Tu i tam języczki małych płomieni unoszą się z sykiem w stronę sufitu - rozżarzone żelazo, jak tylko okiem sięgnąć. W tej dosłownie zapierającej dech w piersiach atmosferze pracują pracownicy „gorącego końca“ firmy Gerresheimer Essen GmbH, światowego lidera w dziedzinie produkcji opakowań szklanych dla przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego i spirytusowego. Nawet po opuszczeniu maszyny pojemniki szklane nadal mają temperaturę 450°C. Kto tu pracuje, musi mieć chłodną głowę i odzież, której nie straszny jest pot.

Dlaczego MEWA?

Ochrona pracowników przed poparzeniami, ranami ciętymi itp. Stanowi w firmie Gerresheimer najwyższy priorytet. Ze względu na ekstremalnie wysokie temperatury i ryzyko odniesienia obrażeń wymagania jakościowe stawiane odzieży pracowników są bardzo wysokie, a dodatkowo nie wolno zaniedbać kwestii komfortu noszenia. Pierwszy wybór padł na usługodawcę, który nie mógł sprostać wymaganiom firmy Gerresheimer. Odzież nie zawsze była dostarczana na czas i niespodziewanie brakowało części. Następnie decyzja padła na firmę MEWA: „Firmę MEWA znaliśmy już z wcześniejszych czasów. Zawsze byliśmy zadowoleni z serwisu czyściw tekstylnych”, wyjaśnia Christine Conra, kupiec strategiczny w Gerresheimer Essen GmbH.

Ochrona termiczna i komfort noszenia w jednym

MEWA Ideal® Protect spełnia wszystkie normy dla odzieży ochronnej do pracy w przemyśle na stanowiskach pracy narażonych na oddziaływanie wysokich temperatur a dzięki miękkiej i przyjemnej w dotyku tkaninie zapewnia dobry komfort noszenia. „W przypadku odzieży ważne jest, aby nie była ona zbyt ciężka, lecz żeby można było się w niej swobodnie poruszać. Odzież ochronna firmy MEWA jest bardzo wygodna”, chwali Leroy Ermels, który jako operator maszyny codziennie polega na jakości firmy MEWA.

Profesjonalny, pełny serwis w cenie

Serwis firmy MEWA jest dokładnie dostosowany do potrzeb firmy Gerresheimer. W taki sposób każdy pracownik pracujący na gorącym odcinku ma do dyspozycji sześć T-Shirtów tygodniowo. Pranie w domu takiej ilości odzieży, to syzyfowa praca, którą lepiej przekazać w ręce profesjonalistów. W taki sposób można zagwarantować zachowanie funkcji ochronnych.

Łącznie 400 pracowników grupy Gerresheimer nosi odzież firmy MEWA. Dzięki indywidualnej naszywce z nazwiskiem i logo firmy na odzieży, każdy natychmiast wie, z kim ma do czynienia. Poza tym odzież dla rożnych obszarów roboczych różni się między sobą kolorystycznie oraz funkcjonalnie. „Współpraca z firmą MEWA przebiega bezproblemowo. Odzież zawodowa i ochronna to temat, który zdecydowanie nie powoduje, że oblewam się potem, żartuje Thomas Rau.