Matias Moldes - foto 1.jpg

Reportaż klienta MEWA

W firmie Matias Moldes system ściereczek MEWA należy do koncepcji jakości

Zalety: precyzyjne czyszczenie, odciążenie i ochrona środowiska

 • Doskonałe warunki w zakładzie pracy przekładają się na najlepsze wyniki

  „Zawsze stawialiśmy na najwyższą jakość, zarówno w przypadku maszyn jak i w kwestiach przeszkolenia naszych pracowników. Od razu byłem przekonany o jakości systemu MEWA.”

 • Ułatwienie + większy komfort + większa wydajność

  „Dzięki ściereczkom wszystko jest teraz dużo wygodniejsze. Czujesz się dobrze i pozwalasz nam szybciej i dokładniej wyczyścić maszyny i narzędzia.”

 • Zmotywowani pracownicy

  „System ściereczek jest dla mnie ułatwieniem. Od razu byłem zachwycony, gdy MEWA wprowadziła u nas ten system. Dzięki temu praca sprawia mnie i moim kolegom dużo większą radość.”

 • Ochrona środowiska

  „Dzięki systemowi wielokrotnego użytku mogę przyczynić się do ochrony środowiska. Jest to dla mnie ważne.”

Matias Moldes – informacje o przedsiębiorstwie

Matias Moldes wytwarza formy odlewnicze dla przemysłu samochodowego i elektrotechnicznego, dla produkcji sprzętu gospodarstwa domowego i aparatury medycznej. 70% produkcji jest eksportowana, przede wszystkim do Niemiec, ale również do Szwajcarii, Hiszpanii i Francji. Matias Moldes opracowuje średnio około 40 nowych form odlewniczych rocznie. „To pokaźna liczba”, objaśnia Lino Matias, „a przy każdej formie odlewniczej dążymy do najwyższej precyzji. Czy chciałbyś dowiedzieć się więcej o wynajmie ściereczek?

Matias Moldes to formy odlewnicze najwyższej jakości. Założone w 1996 roku przedsiębiorstwo rodzinne szybko uzyskało krajową i międzynarodową renomę pośród fabryk form odlewniczych w Marinha Grande, na północy Lizbony. Od początku firma Matias Moldes stawiała na najnowocześniejsze technologie i produkty niszowe. System ściereczek MEWA pasował idealnie do koncepcji. Wysokiej jakości ściereczki pozwalają technikom utrzymywać maszynę i narzędzia w całkowicie czystym stanie. Można bez trudu usuwać pył metalowy i wiórowy. Czystość jest podstawowym założeniem dla produkcji precyzyjnych form odlewniczych.

Serwis MEWA znacząco ułatwił nam pracę. W kwestiach materiałów do czyszczenia nie musimy się o nic więcej martwić i możemy w całości skoncentrować się na naszej precyzyjnej pracy. Ściereczki przynoszą przy tym również korzyści, ponieważ są wykonane z materiałów o bardzo wysokiej jakości.
Lino Matias, wspólnik zarządzający

„Zawsze stawialiśmy na najwyższą jakość, zarówno w przypadku maszyn, jak i w kwestiach przeszkolenia naszych pracowników” podkreśla Lino Matias, wspólnik zarządzający Matias Moldes. Od 2017 roku stawia on na system ściereczek MEWA. „Gdy pracownik MEWA przedstawił system zeszłego lata, od razu się do niego przekonałem”, wspomina Matias. Przedsiębiorca od razu zawarł umowę na rok od 1 września 2017 roku. Jak zwykle w MEWA pierwszy miesiąc był miesiącem próbnym. Służył również do tego, aby wyznaczyć idealną liczbę ściereczek i perfekcyjnie zintegrować system ściereczek z pracą.

System ściereczek MEWA przynosi wiele korzyści

Również mały zakład z 18 pracownikami opłaca się dla systemu Matias Moldes. System wielokrotnego użytku MEWA nie tylko się opłaca, ale również odciąża, zapewnia Lino Matias. Rozwój i produkcja form odlewniczych wymagają każdego dnia pełnej koncentracji na nowościach i całkowitego zaangażowania. Podczas tych codziennych wyzwań ściereczki MEWA okazały się dużą pomocą. Z wielu materiałów firma Matias Moldes, za radą pracownika MEWA, zdecydowała się na ściereczkę MEWATEX ULTRA i zebrała najlepsze doświadczenia. MEWATEX ULTRA ma drobną tkaninę i jest idealną szmatką do delikatnych zastosowań.