Opel&Beyschlag_Titel_bearb.tif

Reportaż dotyczący klientów firmy MEWA

Ochrona przed zabrudzeniami - maty podłogowe firmy MEWA zapewniają czyste Entrée w Opel & Beyschlag

Firma Opel & Beyschlag jest zadowolona: Dzięki matom podłogowym firmy MEWA mamy w końcu czyste pomieszczenia prezentacyjne.

 • Doświadczone przedsiębiorstwo rodzinne z długą tradycją

  W Opel Beyschlag rodzina i kontynuacja działalności mają ogromne znaczenie: „Dostawcy muszą - podobnie jak my - mieć dobrą opinię i podobne wartości.”

 • Praktyczny serwis mat podłogowych

  „Uzgodniony system wymiany i prania mat gwarantuje, że osiągamy to, że spełniamy odpowiednie wymagania. To znaczy czysty salon samochodowy!”

 • Spełnienie wysokich wymagań stawianych odzieży zawodowej

  Jakość i wygląd, aby wywrzeć profesjonalne wrażenie na klientach, wygoda noszenia i praktyczność dla pracowników

 • Również czyściwo tekstylne firmy MEWA przekonuje

  „Nie ma nic lepszego!”

Informacje na temat przedsiębiorstwa:

AVAG Holding AG to jedna z wiodących niezależnych grup w branży handlu samochodowego w Niemczech. Patronatem prowadzonego z centrali w Augsburgu holdingu zarządzająco-finansowego objętych jest ponad 110 oddziałów w Austrii, Niemczech, Chorwacji, Polsce i na Węgrzech, należących do grupy AVAG. W Austrii są to Opel & Beyschlag, Opel Kandl, Logistikpark 19, Sulzbacher w Linzu i ÖFAG w Salzburgu. Grupa AVAG sprzedaje w Austrii rocznie około 6 500 nowych samochodów i 2 500 samochodów używanych oraz osiąga w ten sposób obrót na poziomie 200 mln euro.

Jako w jednym z najstarszych i największych salonów samochodowych w Austrii w Opel & Beyschlag rodzina i kontynuacja mają ogromne znaczenie. Dotyczy to nie tylko wartości i serwisu przedsiębiorstwa, lecz również jego partnerów i dostawców. „Stawiamy na kompetentnych partnerów takich, jak firma MEWA, którzy ze względu na swoją niezawodność i strukturę mogą spełnić nasze oczekiwania w wymaganym zakresie. Jest to dla nas istotny aspekt warunkujący długą i dobrą współpracę”, wyjaśnia Erich Köberl, kierownik działu zakupów w Opel & Beyschlag i grupie AVAG. „Dostawcy muszą - podobnie jak my - mieć dobrą opinię i wyznawać podobne wartości. Wszystkich tych wartości przestrzeganych wobec naszych klientów, jak niezawodność i ekologia, wymagamy również od naszych partnerów.” W ten sposób Opel & Beyschlag kładzie szczególny nacisk na certyfikację swoich dostawców, gdyż jest ona gwarancją bezpieczeństwa.

Jakość, praktyczność i świadomość ekologiczna

„Nasze wymagania w stosunku do odzieży zawodowej to oczywiście jakość i wygląd. Niezwykle ważne jest, aby nasi klienci postrzegali nas jako dobrą i profesjonalną firmę. Warunkiem jest również komfort noszenia i praktyczność dla pracowników. Dlatego akceptacja wśród naszych pracowników jest bardzo wysoka”, mówi Köberl, zaopatrujący w odzież roboczą 174 pracowników w Austrii. Oprócz odzieży zawodowej Opel & Beyschlag, jako przedsiębiorstwo ekologiczne, stawia na czyściwa tekstylne wielokrotnego użytku firmy MEWA, wykorzystywane w dziale mechanicznym, blacharskim i do czyszczenia karoserii. Własne obliczenia wynikające z zestawienia kosztów czyściw papierowych i czyściw tekstylnych wielokrotnego użytku w Opel & Beyschlag wykazały, że korzystanie z czyściw tekstylnych wielokrotnego użytku nie generuje żadnych dodatkowych kosztów. Wręcz przeciwnie, papier jako odpad o charakterze szczególnym wymaga poniesienia odpowiednich kosztów podczas utylizacji. „Nie ma nic lepszego!” cieszy się Erich Köberl.

Maty wyłapujące zabrudzenia gwarancją czystego salonu samochodowego

Aby zapobiec zabrudzeniu, przy wejściu do wszystkich pomieszczeń handlowych oraz do warsztatów w Opel & Beyschlag zostały rozłożone maty podłogowe firmy MEWA. „Zgodnie z naszym CI wszystkie pomieszczenia prezentacyjne mają posadzki wyłożone płytkami. Powodem tego jest duży stopień zabrudzenia przy deszczowej pogodzie. Dlatego zdecydowaliśmy się na śluzy zabrudzeń firmy MEWA. Maty podłogowe są bardzo dobre i warte swoich pieniędzy”, wyjaśnia profesjonalista ds. zakupów. „Przy zakupie mat podłogowych można coraz bardziej odwlekać sprzątanie. Uzgodniony system wymiany i prania mat gwarantuje, że osiągamy to, o co w tej sprawie chodzi. To znaczy czysty salon samochodowy!”

W miarę upływu lat zrodziło się prawdziwe partnerstwo z firmą MEWA. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z obsługi klienta firmy MEWA”, cieszy się Erich Köberl.