180626_142_Photo_D-Eskenazi_PAREX.jpg

Reportaż o kliencie firmy MEWA

Kompleksowa obsługa firmy MEWA w centrum badawczo-rozwojowym i innowacji firmy Parex

MEWA w swoim centrum badawczo-rozwojowym zawsze znajdzie rozwiązanie dla nowych wymagań

 • Szybka realizacja i osobisty doradca klienta

  „Jedną z zalet firmy MEWA jest to, że ma się lokalnego doradcę klienta. Dzięki temu zapewniona jest szybka realizacja i osobisty kontakt. Jesteśmy bardzo zadowoleni z obsługi klienta i kompleksowej usługi firmy MEWA”

 • Wszystko od jednego dostawcy

  „Nie musimy się o nic martwić i raz w tygodniu otrzymujemy czyste pranie. A dzięki systemowi ściereczek MEWA pracownicy mają zawsze odpowiednią ściereczkę pod ręką.”

 • Możliwość wielokrotnego użycia i ochrona środowiska mają decydujące znaczenie

  „Aspekt ekologiczny, możliwość wielokrotnego użycia ściereczek i praktyczna kompleksowa obsługa firmy MEWA przekonały nas od samego początku. Ściereczki wielokrotnego użytku firmy MEWA i praktyczne kontenery bezpieczeństwa są przy tym bardzo pomocne

 • Artykuły robocze i ochronne dla 66 pracowników

  „Teraz wszystko pochodzi od jednego dostawcy. Kitle, koszulki polo, spodnie wiązane są dostępne dla 66 pracowników. Buty ochronne, okulary ochronne, maski ochronne i rękawice ochronne zamawiamy z praktycznego katalogu artykułów ochronnych do pracy marki MEWA”

Parex – Informacja o firmie

PAREX to działające na całym świecie przedsiębiorstwo w sektorze chemii budowlanej, oferujące rozwiązania specjalne dla branży budowlanej i renowacji. Paleta produktów obejmuje tynki ochronne i dekoracje fasad, kleje do glazury i wykładziny podłogowe, systemy uszczelnień oraz rozwiązania techniczne dla konstrukcji betonowych i budownictwa. Obecnie firma PAREX we Francji generuje obrót rzędu 250 milionów euro i zatrudnia 660 pracowników. Przedsiębiorstwo posiada 6 zakładów produkcyjnych w całej Francji, centrum badawczo-rozwojowe, innowacji i kształcenia oraz dwie platformy serwisowe. Czy chciałbyś dowiedzieć się więcej o wynajmie odzieży roboczej i ściereczek?

Od 2005 roku Parex stawia na produkty dostawcy tekstyliów, firmy MEWA.

 Jedną z zalet firmy MEWA jest to, że ma się lokalnego doradcę klienta. Dzięki temu zapewniona jest szybka realizacja i osobisty kontakt. Jesteśmy bardzo zadowoleni z obsługi klienta i kompleksowego serwisu MEWA.
Nathalie Alanvert, menedżer ds. obsługi posprzedażowej, asystentka dyrektora

Pracująca od 30 lat w firmie asystentka dyrektora, Nathalie Alanvert, wspomina pierwszy kontakt z firmą MEWA sprzed ponad 10 lat. Skorzystała z zaproszenia od firmy MEWA na targach Pollutec w Lyonie. Kontakt był bardzo pozytywny i w porównaniu z innymi usługodawcami MEWA bardzo elastycznie i profesjonalnie reagowała na potrzeby firmy Parex. Od tej chwili Parex ma zaufanie do firmy MEWA, ponieważ nawet po wielu latach MEWA oferuje rozwiązania w zakresie ściereczek i odzieży roboczej spełniające nowe wymagania w centrum badawczo-rozwojowym firmy Parex.Najpierw MEWA wyposażyła zakład w ściereczki wielokrotnego użytku. Kilka lat później doszły odzież robocza i produkty z zakresu BHP jak okulary, rękawice i maski ochronne. Dla Parex wygodna kompleksowa obsługa firmy MEWA jest dokładnie dostosowana do potrzeb przedsiębiorstwa, a do tego tańsza niż zakup odzieży roboczej i ściereczek. Do zakresu usług wynajmu oferowanych przez firmę MEWA zaliczają się odbiór, dostawa, pranie i wymiana. Niezależnie od tego, czy nastąpi zmiana pracowników czy rozmiarówki, MEWA elastycznie dopasuje się do zmian. „Parex nie musi się o nic martwić i raz w tygodniu otrzymuje czyste pranie. Dzięki systemowi ściereczek MEWA pracownicy mają zawsze odpowiednią ściereczkę pod ręką. W uzgodnionym cyklu MEWA dostarcza świeże i odbiera brudne ściereczki, a następnie poddaje je proekologicznemu czyszczeniu. Do zbierania, bezpiecznego składowania i transportu stosowane są kontenery Safety Container SaCon firmy MEWA. Można je przemieszczać i układać w stosy oraz szczelnie zamykać, chroniąc przed zagrożeniem pożarowym.


Możliwość wielokrotnego użycia i ochrona środowiska mają w przypadku ściereczek decydujące znaczenie

„Ochrona zasobów i trwałość a także kompleksowa obsługa MEWA przekonały nas od samego początku. Ściereczki wielokrotnego użytku firmy MEWA i praktyczne kontenery bezpieczeństwa są przy tym bardzo pomocne” – mówi Nathalie Alanvert. „Oprócz zalet jakościowych i atrakcyjnego stosunku ceny do usługi, bardzo istotny jest dla nas przede wszystkim aspekt ekologiczny. Dzięki firmie MEWA nie stosujemy żadnych artykułów jednorazowego użytku, lecz przyjazne dla środowiska naturalnego ściereczki wielokrotnego zastosowania. To dla nas decydujący aspekt.”

66 pracowników wyposażonych od stóp do głów w odzież roboczą firmy MEWA

Wcześniej pracownicy firmy Parex nosili kitle robocze innego producenta. Wówczas personel nie miał możliwości wyboru odzieży roboczej. Odkąd Parex współpracuje z MEWA, mają taką możliwość. 
„Teraz mają odzież roboczą i artykuły ochronne firmy MEWA i wszystkie pochodzą od jednego dostawcy. Kitle, koszulki polo, spodnie wiązane są dostępne dla pracowników.Przedsiębiorstwo zamawia buty, okulary, maski i rękawice ochronne z katalogu artykułów ochronnych do pracy marki MEWA.