Kundenreportage_Dienstleistungen_Sickert_5.jpg

Reportaż o kliencie firmy MEWA

Prawdziwie modna odzież robocza dla firmy SICKERT

Wraz z MEWA Trendline firma SICKERT znalazła właściwy strój dla siebie

 • Modna, wspaniała odzież zawodowa

  „W ten sposób optycznie odróżniamy się od innych w branży.”

 • Usługa obejmuje również czyszczenie odzieży

  Jedno zmartwienie dla szefa mniej: Dzięki temu wiem, że każdy w moim zespole ma porządne ubranie. To duża ulga.”

 • Opłaca się również drobnym przedsiębiorcom

  Szybkie dostosowanie do zamieniających się potrzeb - elastyczne i łatwe do skalkulowania

 • Dobry kontakt z działem obsługi klienta

  „Jest chemia”

Informacje na temat przedsiębiorstwa:

Oferta firmy Sickert Dienstleistungen obejmuje usługi konserwacji budynków, awaryjne otwieranie drzwi, codzienną pomoc dla seniorów, oczyszczanie terenu i renowację, sprzątanie budynków prywatnych i w przemyśle, pielęgnację zieleńców i otoczenia, poza tym pilnowanie domu pod nieobecność gospodarza oraz kompleksową opiekę nad osiedlami mieszkaniowymi dla seniorów. Połowę klientów stanowią osoby prywatne, drugą połowę takie przedsiębiorstwa jak spółdzielnie. Z siedziby firmy w Lauchhammer działa założyciel Mario Sickert oraz jego dziewięciu pracowników w regionie Łużyce Dolne (Niederlausitz). Aktywne są jeszcze trzy kolejne placówki: Berlin, Cottbus i Drezno.

„O północy łamie się klucz od domu, w piątek zapycha się zlew – właśnie wtedy wkraczamy do akcji. Ratujemy w potrzebie”, wyjaśnia Mario Sickert. Wraz ze swoimi dziewięcioma pracownikami oferuje 24-godzinne pogotowie usług konserwacji budynków oraz całodobowe awaryjne otwieranie zamków, poza tym wszystkie obowiązki związane z domem, gospodarstwem i ogrodem. „Mamy bardzo osobisty kontakt z naszymi klientami. Wchodzimy do ich domu, mieszkania - zatem do ich najbardziej prywatnej sfery. Dlatego ważne jest, aby wyglądać schludnie i poważnie, aby zdobyć zaufanie. Do tego należy również atrakcyjne, czyste ubranie.” Dlatego też Mario Sickert zdecydował się na odzież zawodową firmy MEWA.

„Dla nas w grę wchodziła jedynie linia MEWA Trendline. Chcieliśmy tą wspaniałą odzież i żadnej innej.”

Przedsiębiorca zdecydował się na spodnie do pasa, kurtki i koszule w kolorze czarnym i niebieskim, do tego kamizelki odblaskowe z kolekcji HiVis, przykładowo do prac wykonywanych na drodze. Wszyscy pracownicy zostali umundurowani od stóp do głów. „To co oferujemy, to jakość i wydajność. Teraz nasz strój pasuje do naszych wymagań i optycznie odróżniamy się od innych w branży. To dla mnie ważne.”

Kontakt z firmą MEWA okazał się być bardzo szybki. „Od razu miałem też dobry kontakt z działem obsługi klienta. Panowała między nami chemia. Ważne było dla mnie, że firma MEWA oferuje również pielęgnację odzieży. Dzięki temu wiem, że każdy w moim zespole ma porządne ubranie. To duża ulga. Jestem bardzo zadowolony z czystości ubrań. Kiedyś postanowił wykonać test: „Miałem białą farbę z tyłu na nogawce. Byłem ciekawy, w jakim stanie wrócą spodnie. Aż tu widzę: wszystko zeszło - test zdany”, uśmiecha się z zadowoleniem Mario Sickert.

Kalkuluje się również dla drobnych przedsiębiorców

Czy posiadanie odzieży zawodowej w ramach usług tekstylnych w przypadku tak małego zespołu opłaca się? „Również z finansowego punktu widzenia jest dla mnie ważne, aby dostosować usługi do potrzeb. Gdy pracownik odchodzi nie jestem obarczany kosztami, zmieniam po prostu zamówienie w MEWA. I odwrotnie: Gdybym miał od jutra pięciu nowych pracowników, to posiadali by tę odzież od pierwszego dnia. To jest elastyczne i łatwe do skalkulowania. Dla mnie jako drobnego przedsiębiorcy jest to ważny aspekt.”